<<
>>

3.1. Біржові операції

Біржовою операцією визнається угода, що відповідає сукупності зазначених нижче умов:

• якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі;

• якщо ЇЇ учасниками є Члени Біржі;

• якщо вона подана до реєстрації та зареєстрована на біржі не пізніше наступного за здійсненням угоди дня.

Угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню.

Зміст біржової угоди (за винятком найменування товару, КІЛЬКОСТІ, ціни, місця і строку виконання) не підлягає розголошенню.

Цю інформацію може бути надано тільки на письмову вимогу судам, органам прокуратури. служби безпеки, внутрішніх справ, господарському суду та аудиторським організаціям у випадках, передбачених законодавством України, Угода вважається укладеною з моменту її реєстрації на Біржі.

Біржові операції дозволяється здійснювати тільки Членам Біржі або брокерам.

Процедура біржового торгу, яка склалася на товарних і фондових біржах України, здійснюється за принципом аукціону.

Аукціон продаж товарів, майна з публічного торгу покупцеві, котрий запропонував найвищу ціну, Аукціони бувають трьох тинів: англійський; голландський; темний.

• В англійському аукціоні ставки підіймаються, а торій тривають дот», доки лот не буде продано покупцеві, який запропонував найвищу ціну.

• І'олландський аукціон - розпочинають з найвищої ціни, яку поступово знижують, доки не знайдеться покупець готовий придбати лот.

• Темний аукціон характерний тим, що всі покут» заявляють свої ставки водночас, а лот продається тому, хто запропонував найвищу піну.

За будь-якого виду аукціону власником товару стає той, хто запропонував найвищу ціну.

Відповідно до заявок маклер оголошує на аукціоні назву біржових товарів, їх базис посошки, обсяг партії, ціну та інші показники.

Якщо брокер зацікавився товаром, оголошеним маклером, він повідомляє про це останньому вголос або підняттям руки. У разі досягнення згоди брокер-продавець і брокер-покупець підписують заявку на товар, який є об'єктом угоди. З цього моменту угоду вважають укладеною. Підписана двома сторонами заявка надходить до маклера, який реєструє її підписом та фіксує час і дату реєстрації. Після цього реєстратор вводить інформацію угоди до банку даних.

Згідно з Правилами біржової торгівлі угоду можна оформляти І після закінчення торгів у чітко визначений час. Попередньо брокери обмінюються письмовими контрактами для того, щоб угода набула юридичної сили. Працівники біржі та спеціальні біржові комітети здійснюють контроль за достовірністю укладання угод.

Якщо до товару, оголошеного маклером, не виявлено інтересу, брокер-продавець має право змінити ціну заявленого товару і повідомити про це біржовим зборам підняттям руки або передачею інформації маклеру письмово.

Якщо до тієї чи іншої позиції виявлено інтерес більш ніж одного брокера, маклер влаштовує конкурсні торги, на яких заявлену ціну можна змінювати за умов:

/ кількох брокерів-покупців, годі право укласти угоду дістає той. хто запропонував найвищу ціну;

^ кількох брокер і продавців. тоді право укласти угоду дістає той, хто пропонує найнижчу піну.

Брокери, які досягли згоди про укладання угоди, дотримуючись викладеної процедури торгів, зобов'язані зареєструвати її в маклера, який перед реєстрацією оголошує умови здійснення угоди.

Якщо брокер відмовляється від здійснення або реєстрації угоди за умов, визначених у заявці, це розцінюється як відмова під здійснення угоди на заявлених умовах, визнається порушенням правил торгівлі і карається штрафом.

Якщо брокер-продавець у момент оголошення позиції товару, до якого виявлено Інтерес, не відреагував або його не було в залі, то за цією позицією торг відкладається.

Щоб підвищити ефективність функціонування бірж, сьогодні широко використовуються програми автоматизованих систем організації біржових торгів.

<< | >>
Источник: Финанская-биржа.РФ. Біржове право.

Еще по теме 3.1. Біржові операції:

  1. 7.2. Операції з валютою
  2. СПИСОК ИСПОЛЬЗОВАННОЙ И РЕКОМЕНДУЕМОЙ ЛИТЕРАТУРЫ
  3. 7.4. Правилі проведення торгів на Валютній Секції УМВБ
  4. Структура міжбанківського валютного ринку України
  5. 7.3. Правила членства у Валютній Секції УМВБ
  6. 7.4.3. Оформлення укладених угод та розрахунки
  7. 2.3.1. Етапи створення товарної біржі
  8. 6.5.2. Обов'язки торговців цінними паперами
  9. 3.3. Види біржових угод
  10. КОРОТКИЙ ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК
  11. 6.1. Види угод фондової біржі
  12. 6.3. Розрахунки за придбані акції
  13. Досвід Росії